Jakich części należy używać w procesie regeneracji

Bardzo ważnym elementem w procesie naprawy wtryskiwaczy i ich regeneracji oraz kalibracji jest dobór odpowiedniej części zamiennej.

III-Faza Bosch

Na zdjęciu III-Faza Bosch

Skupmy się na najbardziej popularnych wtryskiwaczach cewkowych Bosch Common Rail.

Każda część która, wykorzystywana jest do ww. wymienionego procesu posiada swój unikatowy 10-cio cyfrowy numer katalogowy np: 0 433 171 960 – końcówka rozpylacza.

Informacje na temat odpowiedniego doboru części do napraw wtryskiwaczy można uzyskać w programie Bosch ESI-Tronic z rozszerzonym pakietem na poszczególne moduły np. części do wtryskiwaczy bądź części do pomp wysokiego ciśnienia. Oczywiście nie wszyscy mogą mieć dostęp do ww. programu, w zależności od charakterystyki pracy serwisu mechanicznego bądź hurtowni która, w swojej ofercie posiada dany asortyment. Po odpowiednim wybraniu szeregu poszczególnych części można przystąpić do naprawy danego wtryskiwacza.

Każda część posiada swój numer, ale występują również tzw. krosy numerów, czyli po prostu zamienniki.

Czy warto i czy opłaca się stosować zamienniki?

Zdecydowanie nie, ponieważ nie mamy pewności jak długo i jak szybko dany wtryskiwacz będzie pracował poprawnie i czy dany kros nie jest gorszej jakości. Może to znacząco wpłynąć na charakterystykę pracy wtryskiwacza i jego żywotność na silniku pojazdu.

Stosowanie tylko oryginalnych części zamiennych pozwoli nam na 100% pewność, że naprawiony wtryskiwacz spełnia odpowiednie normy swej pracy.