Proces regeneracji turbosprężarek

Właściwe działanie turbosprężarki zależy o wielu czynników, a jednym z nich jest prawidłowa eksploatacja części. Niewielu kierowców zdaje sobie jednak z tego sprawę, co jest powodem wielu awarii, a także ogólnego zużycia się elementu już po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. W przypadku pojawienia się pierwszych niepokojących objawów warto udać się do warsztatu samochodowego, aby zapobiec poważniejszym uszkodzeniom oraz poniesieniu kosztów za wymianę części na nową.

Proces regeneracji turbiny składa z kliku elementów, dzięki którym jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług. Dokładne sprawdzenie części od strony zewnętrznej, demontaż poszczególnych elementów, ich czyszczenie, a następnie dokonanie całego mnóstwa pomiarów pozwala na ponowne, pełne wykorzystanie turbosprężarki w pracy silnika bez obaw o to, że nie będzie należycie spełniała swojego zadania.

Wymiana części jest bardzo kosztowna i zalecana wówczas, gdy doszło do zupełniej eksploatacji turbiny. Właściwie przeprowadzony proces regeneracji wystarczy, aby przywrócić jej właściwe działanie.

W skład przeprowadzanych przez nas czynności regeneracyjnych wchodzi:

  • demontaż turbiny,
  • mycie i wszystkich elementów,
  • weryfikacja poszczególnych części turbosprężarki i określenie stopnia zużycia i konieczności ich wymiany,
  • czyszczenie strumieniowe i piaskowanie elementów (obudowa, kolektor ssący, kolektor wydechowy),
  • montaż rdzenia,
  • wyważenie rdzenia na doważarce wysokoobrotowej,
  • montaż kolektorów,
  • sprawdzenie i wysterowanie siłowników ciśnieniowych, podciśnieniowych i elektronicznych.

Wysoką jakość naszych usług gwarantuje wyszkolona załoga, bogaty park maszynowy oraz używanie najwyższej jakości części do turbosprężarek. Dbamy o pełne zadowolenie naszych Klientów i rzetelną realizację zleconych nam prac. Właściwie przeprowadzona regeneracja turbosprężarki pozwoli na spore oszczędności oraz przywrócenie jej dawnej sprawności. Kupno nowej części okaże się zupełnie zbędne. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!